Przewodnik dla Studentów AM!

snapchat_m

Rok akademicki 2017/18 rozpoczął się tydzień temu, patrząc na zagubionych studentów postanowiliśmy stworzyć dla Was mały przewodnik związany z Akademią Morską. Znajdziesz w nim informację na temat punktów gastronomicznych, rozkładzie sal, bibliotece i wielu innych ważnych aspektach dla każdego studenta!

No to zaczynamy…

W czasie remontów i zamkniętych drzwi głównych udaje Ci się znaleźć wejście na uczelnie. Uff… Masz na sobie grubą kurtkę, której nie chcesz nosić ze sobą cały dzień chcesz gdzieś ją zostawić, ale gdzie jest szatnia? 

Wchodząc wejściem głównym, które aktualnie jest zamknięte, musisz zejść schodami w dół i nagle po twojej prawej stronie pojawi się szatnia, w której przemiła Pani zabierze od Ciebie kurtkę i wyda numerek. Oczywiście szatnia jest całkowicie za darmo!

Uczelnia wita cię odwołanymi pierwszymi zajęciami, więc masz długie okienko lub 30 minutową przerwę,  w pośpiechu i stresie zapomniałeś/aś zjeść śniadanie?

Możesz śmiało skorzystać z punktów gastronomicznych na naszej uczelni.  Na ul. Morskiej znajdują się aż trzy punkty gdzie możesz zjeść pyszną kanapkę, napić się gorącej kawy i pouczyć się do zbliżającej wejściówki.

 • Klub Studencki Bukszpryt budynek A (Wydział Mechaniczny), na samym dole, piętro zero. W tym miejscu skosztujesz pysznych kanapek, tostów, napijesz się świeżo zmielonej kawy i herbaty. Od czwartku to miejsce wieczorami zamienia się w Pub& Club gdzie czeka na Ciebie karaoke i studenckie imprezy.
 • Stołówka Akademii Morskiej „Twoja Mesa”, budynek A (WM), piętro pierwsze. Zjesz tam syte śniadanie, pyszne domowe obiady oraz napijesz się kawy i zjesz ciasto. A wszystko to w studenckich cenach!
 • Bufet Akademii Morskiej, obok stołówki. Kupisz tam kanapki, kawę, herbatę i posiłki na ciepło.
 • Na Wydziale Nawigacyjnym znajduje się Bufet w którym wypijesz kawę i zjesz kanapkę.
 • Dodatkowo na każdym piętrze znajdziesz automat z kawą, herbatą i zimnymi napojami oraz przekąskami.

W okół AM znajduje się wiele punktów gastronomicznych, możesz śmiało zjeść tam obiad:

 • Big Burger– przyrządzane na miejscu pyszne burgery w przeróżnych kompozycjach. Dowóz na terenie Gdyni.
 • Pepe pizza– typowo amerykańska pizza. Dowożą do akademika i gdzie tylko chcesz, posiadają zniżkę studencką.
 • Bar Mleczny domowy– domowe obiady w przystępnych studenckich cenach, ogromne porcje!
 • Restauracja Mc’donalds- jej chyba nie trzeba przedstawiać?

Dobra najadłeś/aś się i masz zaraz WF, tylko w jakim budynku jest sala gimnastyczna? A może masz basen i nie wiesz co ze sobą na niego zabrać? 

Sala gimnastyczna na której odbywają się zajęcia wychowania fizycznego znajduje się w budynku L.  Basen znajduje się w budynku Wydziału Nawigacyjnego na ul. Al. Jana Pawła II.

Na basen musisz zabrać ze sobą: okulary do pływania, strój kąpielowy (Panie jednoczęściowy, Panowie kąpielówki, ręcznik, klapki i koniecznie czepek, żel pod prysznic, szampon, ewentualnie suszarkę.

Najszybszą drogą by dostać się do studium wychowania fizycznego, by załatwić jakiekolwiek sprawy związane z WF-em jest przejście przez Kub Studencki Bukszpryt, na końcu klubu znajdują się otwarte drzwi które prowadzą wprost do studium wychowania fizycznego.

Dodatkowo studium wychowania fizycznego zapewnia studentom AM  wybrane sekcje sportowe: siatkówki, piłki nożnej, koszykówki. Ponadto w Sali gimnastycznej znajduje się Siłownia z której mogą korzystać studenci posiadający aktualną kartę AZS.

Ok, już po krzyku. Przeżyłeś/aś basen lub WF, teraz trzeba dotrzeć na resztę zajęć, tylko gdzie mam iść? 

Numery sal są odpowiednio dostosowane do piętra danego budynku, najczęściej studenci wybranych wydziałów mają zajęcia w swoim budynku.

 • WM- budynek A, piętro 0- sale mniejsze od 100, piętro 1 sale od 100 , piętro 2 sale o numerach 200.., piętro 3 sale o numerach 300, piętro 4 sale o numerach 400. Dodatkowo Aula prof. K. Bielskiego funkcjonuje jako A16!
 • WE- budynek C, analogicznie do WM
 • WPiT- budynek B, numeracja tak samo co wyżej
 • WN- budynek N, ul. Al. Jana Pawła II, na samym dole przy Auditorium Maximum sale oznaczone są literą A i numerem sali, piętro pierwsze numery sal zaczynają się od 100, drugie od 200, trzecie od 300.

5

 

Podczas trwania zajęć prowadzący wysłał Cię, żeby skserować materiały dla całej grupy, no dobra tylko gdzie jest xero? 

AM ul. Morska:

Xero Gryf- Budynek A piętro zero tuż obok sali A16

Xero Gryf- budynek C, należy wyjść z uczelni i kierować się kampusem w stronę ul. Grabowo. Budynek w którym jest xero znajduje się po twojej lewej stronie.

AM ul. Aleja Jana Pawła II

Brak punktów xero w okolicy, najbliższy znajduje się w C.H. Batory

Wróciłeś/aś do akademika po ciężkim dniu na uczelni i okazuje się, że nie masz nic w lodówce, zastanawiasz się gdzie zrobić zakupy na cały tydzień? 

Niedaleko akademika znajdują się dwie żabki, oczywiście jeżeli chcesz zrobić małe zakupy. Większe zakupy zrobisz w Biedronce, kierując się na prawo od biedronki znajduje się Kaufland (przystanek Mireckiego), a za nim Lidl (przystanek Kalksztajnów). Wzdłuż ul. Morskiej znajdziesz również kilka piekarni, sklepów mięsnych, sklep elektryczny, fryzjerów, butiki etc.

Mieszkańcy SDM 2 udając się na ulicę Świętojańską znajdą tam Lidla oraz Biedronkę oraz liczne małe sklepy, piekarnie. Wystarczy wyjść raz na spacer i zwiedzić okolice.

Jesień za oknem, a Ty wróciłeś/aś z zakupów a Twój współokator/ka leży w łóżku z gorączką i przeraźliwym kaszlem. Oboje nie wiecie gdzie udać się do lekarza…

Każdy student AM posiadający świadczenie NFZ, może bezpłatnie zarejestrować się do lekarza akademickiego. Przed udaniem się na wizytę należy dokonać rejestracji telefonicznej oraz wypełnić wniosek o przypisanie lekarza akademickiego jako lekarza rodzinnego. Lekarz akademicki przyjmuje w przychodni w budynku D. Wejście  z boku budynku. http://nzozamgdynia.pl/

No dobra, zbliża się kolejny dzień na uczelni. Przed snem  uświadamiasz sobie, że nie wypożyczyłaś książki potrzebnej na zajęcia. Dodatkowo zgubiłeś/aś dane do logowania się do biblioteki… Co teraz?

Spokojnie, musisz odpalić komputer lub swojego smartphona. Wejść na  katalog AM : https://chamo.am.gdynia.pl

Login do Twojej karty bibliotecznej to: 53000XXXXX ( w miejsce X wpisz swój numer indeksu).

Hasłem do Twojego konta jest Twój PESEL.

Biblioteka znajduje się w budynku C, wejście do biblioteki jest tylko od podwórka. Kierując się od bramy wjazdowej na uczelnie idź kawałek prosto a po prawej stronie ujrzysz napis Biblioteka, to właśnie tu musisz zejść na dół i odebrać zamówioną książkę lub skorzystać z czytelni.

Biblioteka na Wydziale Nawigacyjnym znajduje się na tym samym poziomie Auditorium Maximum, stojąc naprzeciwko Auditorium Maximum należy skręcić w prawo.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania związane z uczelnią, napisz śmiało do nas na Facebooku . Będzie nam niezmiernie miło jak polubisz nasz fanpage.

Pamiętaj, jesteśmy dostępni dla Ciebie też na Snapchacie oraz Instagramie- @psamgdynia oraz w pokoju B113 na ul. Morskiej. 🙂

Niebawem zamieścimy tutaj słowniczek studenta, który pomoże Ci rozszyfrować język panujący na uczelni 🙂

 

 

 

%d bloggers like this: