Przewodnik po UMG!

Rok akademicki 2018/2019 rozpoczął się właśnie dziś, patrząc na zagubionych studentów postanowiliśmy stworzyć dla Was mały przewodnik związany z Uniwersytetem Morskim w Gdyni.Znajdziesz w nim informację na temat punktów gastronomicznych, rozkładzie sal, bibliotece i wielu innych ważnych aspektach dla każdego studenta!

No to zaczynamy…

Pogoda za oknem nas nie rozpieszcza, płaszcze, kurtki i szaliki przed zajęciami należy zostawić w szatni. Ale gdzie jest szatnia?

Wchodząc wejściem głównym, musisz zejść schodami w dół i nagle po twojej prawej stronie pojawi się szatnia, w której przemiła Pani zabierze od Ciebie kurtkę i wyda numerek. Oczywiście szatnia jest całkowicie za darmo!

Zajęcia na Uczelni nie trwają 45 min jak w szkole-tylko półtorej godziny. Po 20 minutach zajęć Twój żołądek przypomina Ci, że nie zjadłeś śniadania. Zastanawiasz się gdzie możesz je zjeść kanapkę, napić się herbaty lub pysznej kawy i zintegrować się z grupą?

 • Klub Studencki Bukszpryt budynek A (Wydział Mechaniczny), na samym dole, piętro zero. W tym miejscu skosztujesz pysznych kanapek, tostów, napijesz się świeżo zmielonej kawy i herbaty. Od czwartku to miejsce wieczorami zamienia się w Pub& Club gdzie czeka na Ciebie karaoke i studenckie imprezy.
 • Stołówka  budynek A (WM), piętro pierwsze. Zjesz tam syte śniadanie, pyszne domowe obiady oraz napijesz się kawy i zjesz ciasto. A wszystko to w studenckich cenach!
 • Bufet, obok stołówki. Kupisz tam kanapki, kawę, herbatę i posiłki na ciepło.
 • Na Wydziale Nawigacyjnym znajduje się Bufet w którym wypijesz kawę i zjesz kanapkę.
 • Dodatkowo na każdym piętrze znajdziesz automat z kawą, herbatą i zimnymi napojami oraz przekąskami.

W okół UM znajduje się wiele punktów gastronomicznych, możesz śmiało zjeść tam obiad:

 • Big Burger– przyrządzane na miejscu pyszne burgery w przeróżnych kompozycjach. Dowóz na terenie Gdyni.
 • Pepe pizza– typowo amerykańska pizza. Dowożą do akademika i gdzie tylko chcesz, posiadają zniżkę studencką.
 • Bar Mleczny domowy– domowe obiady w przystępnych studenckich cenach, ogromne porcje!
 • Restauracja Mc’donalds- jej chyba nie trzeba przedstawiać?

Najedzony i szczęśliwy idziesz na zajęcia, tylko w którym kierunku się udać?

Numery sal są odpowiednio dostosowane do piętra danego budynku, najczęściej studenci wybranych wydziałów mają zajęcia w swoim budynku.

 • WM- budynek A, piętro 0- sale mniejsze od 100, piętro 1 sale od 100 , piętro 2 sale o numerach 200.., piętro 3 sale o numerach 300, piętro 4 sale o numerach 400. Dodatkowo Aula prof. K. Bielskiego funkcjonuje jako A16!
 • WE- budynek C, analogicznie do WM
 • WPiT- budynek B, numeracja tak samo co wyżej
 • WN- budynek N, ul. Al. Jana Pawła II, na samym dole przy Auditorium Maximum sale oznaczone są literą A i numerem sali, piętro pierwsze numery sal zaczynają się od 100, drugie od 200, trzecie od 300.

Patrzysz w planie, ze jutro z samego rana masz zajęcia na basenie, zastanawiasz się co ze sobą zabrać i gdzie się udać…

Basen znajduje się w budynku Wydziału Nawigacyjnego na ul. Al. Jana Pawła II.

Na basen musisz zabrać ze sobą: okulary do pływania, strój kąpielowy (Panie jednoczęściowy, Panowie kąpielówki, ręcznik, klapki i koniecznie czepek, żel pod prysznic, szampon, ewentualnie suszarkę.

Najszybszą drogą by dostać się do studium wychowania fizycznego, by załatwić jakiekolwiek sprawy związane z basenem jest przejście przez Kub Studencki Bukszpryt, na końcu klubu znajdują się otwarte drzwi które prowadzą wprost do studium wychowania fizycznego.

Zastanawiasz się teraz jak z ul. Morskiej lub spod Twojego domu dotrzeć na Skwer Kościuszki?

Polecamy zainstalować aplikację na swoim smartphonie- jakdojade.pl. Aplikacja jest dość prosta i w szybki sposób znajdziesz odpowiednie połączenie spod Twojego domu. Niestety, na sam Skwer Kościuszki nie dojeżdżają autobusy/trolejbusy, musisz wysiąść na przystanku – Centrum Handlowe Batory lub Skwer Kościuszki Infobox, resztę drogi na prawie sam koniec Skweru musisz przejść pieszo.

Podczas trwania zajęć prowadzący wysłał Cię, żeby skserować materiały dla całej grupy, no dobra tylko gdzie jest xero? 

UM ul. Morska:

Xero Gryf- Budynek A piętro zero tuż obok sali A16

Xero Gryf- budynek C, należy wyjść z uczelni i kierować się kampusem w stronę ul. Grabowo. Budynek w którym jest xero znajduje się po twojej lewej stronie.

UM ul. Aleja Jana Pawła II

Brak punktów xero w okolicy, najbliższy znajduje się w C.H. Batory

Wróciłeś/aś do akademika po ciężkim dniu na uczelni i okazuje się, że nie masz nic w lodówce, zastanawiasz się gdzie zrobić zakupy na cały tydzień? 

Niedaleko akademika znajdują się dwie żabki, oczywiście jeżeli chcesz zrobić małe zakupy. Większe zakupy zrobisz w Biedronce, kierując się na prawo od biedronki znajduje się Kaufland (przystanek Mireckiego), a za nim Lidl (przystanek Kalksztajnów). Wzdłuż ul. Morskiej znajdziesz również kilka piekarni, sklepów mięsnych, sklep elektryczny, fryzjerów, butiki etc.

Mieszkańcy SDM 2 udając się na ulicę Świętojańską znajdą tam Lidla oraz Biedronkę oraz liczne małe sklepy, piekarnie. Wystarczy wyjść raz na spacer i zwiedzić okolice.

Jesień za oknem, a Ty wróciłeś/aś z zakupów a Twój współokator/ka leży w łóżku z gorączką i przeraźliwym kaszlem. Oboje nie wiecie gdzie udać się do lekarza…

Każdy student UM posiadający świadczenie NFZ, może bezpłatnie zarejestrować się do lekarza akademickiego. Przed udaniem się na wizytę należy dokonać rejestracji telefonicznej oraz wypełnić wniosek o przypisanie lekarza akademickiego jako lekarza rodzinnego. Lekarz akademicki przyjmuje w przychodni w budynku D. Wejście  z boku budynku. http://nzozamgdynia.pl/

No dobra, zbliża się kolejny dzień na uczelni. Przed snem  uświadamiasz sobie, że nie wypożyczyłaś książki potrzebnej na zajęcia. Dodatkowo zgubiłeś/aś dane do logowania się do biblioteki… Co teraz?

Spokojnie, musisz odpalić komputer lub swojego smartphona. Wejść na  katalog : https://chamo.am.gdynia.pl

Login do Twojej karty bibliotecznej to: 53000XXXXX ( w miejsce X wpisz swój numer indeksu).

Hasłem do Twojego konta jest Twój PESEL.

Biblioteka znajduje się w budynku C, wejście do biblioteki jest tylko od podwórka. Kierując się od bramy wjazdowej na uczelnie idź kawałek prosto a po prawej stronie ujrzysz napis Biblioteka, to właśnie tu musisz zejść na dół i odebrać zamówioną książkę lub skorzystać z czytelni.

Biblioteka na Wydziale Nawigacyjnym znajduje się na tym samym poziomie Auditorium Maximum, stojąc naprzeciwko Auditorium Maximum należy skręcić w prawo.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania związane z uczelnią, napisz śmiało do nas na Facebooku .

Będzie nam niezmiernie miło jak polubisz nasz fanpage.

Zapraszamy również na grupę na Facebooku – Studenci Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, gdzie możesz zadać pytanie, sprzedać książki itd.

Pamiętaj, jesteśmy dostępni dla Ciebie też na Instagramie- @samorzad.umg oraz w pokoju B113 na ul. Morskiej. 🙂

Przeczytaj również Studencki Słownik

%d bloggers like this: